BUX 139833.90 0,15 %
OTP 45870 -0,22 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Amerika jelképe kivonul az Öbölből

A Coca-Cola a Perzsa-öbölből Görögországba helyezi át közel-keleti és észak-afrikai regionális közzpontját - írja a BBC.

2003. március 3. hétfő, 14:11

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az üdítőipari óriás szóvivője szerint a költözés "üzleti döntés" nyomán született, s nincs köze az USA által Irak ellen tervezett katonai akcióhoz. A BBC ugyanakkor emlékeztet rá, hogy az arab világban - így a központnak eddig otthont adó Bahreinben is - egyre erősebb az Amerika-ellenes hangulat, s az Iránban gyártott rivális "iszlám" kóla is mind népszerűbb a térségben. Bahrein egyébként hivatalosan az Egyesült Államok szövetségese, s ott állomásozik az amerikai haditengerészet ötödik flottája is.
A Coca-Cola Arabia illetékese leszögezte, hogy a cég elkötelezettsége, szolgáltatásai és jelenléte nem változik a Perzsa-öbölben.
A Coca-Cola nemrégiben zárta be rijádi üzemét annak érdekében, hogy új gépsorok telepítésével más italokat, köztük ásványvíz és gyümölcslevek palackozására álljon át.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet