BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem lesz több magyar NATO-bázis?

Az USA elégedett a taszári támaszponttal, és nem tervezi újabb magyarországi bázisok igénybevételét. A Pentagonnak inkább lengyelországi és romániai hídfőállásra van szüksége. Az európai támaszpont-hálózat átalakítása nem Németországot büntető lépés - írja a Népszabadság.

2003. február 27. csütörtök, 09:30

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Egyelőre előkészületek folynak az amerikai katonapolitika átalakítására, a körvonalazódó koncepcióról még nem született döntés. A Pentagon a gondolkodás jelenlegi fázisában nem számol újabb magyarországi támaszponttal, Taszár hosszabb távon is kielégíti az esetleges igényeket.
A Németországba tervezett katonai kórház Magyarországra telepítése még csak egy lehetőség a többi között.

Az előzetes amerikai tervekben lengyelországi és romániai támaszpontok kialakítása szerepel. Ezeken hathavonta cserélődő csapatokat és nagyobb mennyiségű, mozgósítás esetén újabb egységeknek szánt fegyverzetet telepítenének.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet