BUX 138602.48 0,71 %
OTP 44500 1,18 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Árcsökkenést hozott a cseh liberalizáció

2003. február 9. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

SIDÓ ZOLTÁN, Pozsony
Mára meghozta gyümölcsét a távközlési és az áramszolgáltatási piac két évvel ezelőtti megnyitása Csehországban, mert mindkét ágazatban csökkentek az árak - derül ki a Mladá Frontá Dnes összeállításából. A vezetékes távközlés terén a korábbi monopolcég, a Cesky Telecom mellett ma már a közületi és az egyéni előfizetők egyaránt igénybe vehetik az alternatív szolgáltatókat. A lap felmérése szerint az azóta eltelt időben csúcsidőben, helyi hívás esetén 8-15 százalékkal csökkentek a tarifák. Az áramszolgáltatás terén tavaly a 60 legnagyobb vállalat, ebben az évben pedig már mintegy 250 cég válogathat a kínálatból. 2005-től a kisvállalkozások, 2006-tól pedig a háztartások is szabadon választhatnak a szolgáltatók között. Mindennek következtében 5 százalékkal lett olcsóbb az áram.
A távközlésben némileg meglepő az árcsökkenés, a Cesky Telecom 3,7 millió előfizetője közül eddig ugyanis alig 40 ezer pártolt át más vezetékes telefonszolgáltatóhoz. Ami az áramszolgáltatást illeti, a piacnyitás Bedrich Danda, a cseh vállalkozók szövetségének elnöke szerint a közeljövőben 15-20 százalékos áresést is eredményezhet, növelve a cégek versenyképességét.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet