Lemondott Marie Bohatá, a cseh statisztikai hivatal (CSÚ) elnöke, mintegy elismerve - elszámolta magát. Lépésének oka, hogy az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat ellenőrzése megállapította: a két héttel ezelőtt kirobbant botrányban nemcsak a központi vámigazgatóság hanem a CSÚ is vétkes, mivel a két állami intézmény egymás közötti kommunikációja nem volt megfelelő. Mint emlékezetes, a prágai statisztikai hivatal két héttel ezelőtt beismerte, hogy súlyosan tévedett a külkereskedelmi adatok terén - összesen 40 milliárd koronányi kivitelről nem vett tudomást. Emiatt a Csehország harmadik negyedévi bruttó hazai termékének növekedését jelző mutatót is módosítani kellett, méghozzá 1,5 százalékról 2,7 százalékra. Mivel az elmúlt napokban a két intézmény egymásra mutogatott, Bohatá felkérte az Eurostatot egy mélyellenőrzés elvégzésére, s ennek kimenetelétől tette függővé döntését. Mivel az Eurostat mindkét felet elmarasztalta, a CSÚ elnöknője pénteken benyújtotta lemondását.
