Hamarosan megválhat Malajzia második legnagyobb mobil-szolgáltatójában lévő részesedésétől a Deutsche Telekom. A Celcom lassan egy éve a felvásárlás küszöbén áll ám a részvényesek eddig nem tudtak megállapodni a vételárról az állami tulajdonban lévő vevőjelölttel, a Telekom Malajziával. A Celcomban 8 százalékos részesedéssel rendelkező német távközlési óriás álláspontja szerint ő vétójoggal rendelkezik az üzlettel kapcsolatban, ám ezt a másik fél a mai napig nem volt hajlandó elismerni. A vélemény-különbségek tisztázására pénteken egyeztető bizottság felállítását kezdeményezte az európai társaság, melyet megfigyelők a német exit törekvések bizonyítékának vélnek. Piaci szakértők az adósság-csökkentési kampányt folytató DT kezében lévő csomag értékét 109 millió dollárra becsülik.
