BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mobil-részesedést ad el a DT?

Maláj mobilcégben lévő 8 százalékos részesedésétől válna meg a Deusche Telekom. Jogi viták lassítják az ügyletet.

2003. január 27. hétfő, 11:57

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Hamarosan megválhat Malajzia második legnagyobb mobil-szolgáltatójában lévő részesedésétől a Deutsche Telekom. A Celcom lassan egy éve a felvásárlás küszöbén áll ám a részvényesek eddig nem tudtak megállapodni a vételárról az állami tulajdonban lévő vevőjelölttel, a Telekom Malajziával. A Celcomban 8 százalékos részesedéssel rendelkező német távközlési óriás álláspontja szerint ő vétójoggal rendelkezik az üzlettel kapcsolatban, ám ezt a másik fél a mai napig nem volt hajlandó elismerni. A vélemény-különbségek tisztázására pénteken egyeztető bizottság felállítását kezdeményezte az európai társaság, melyet megfigyelők a német exit törekvések bizonyítékának vélnek. Piaci szakértők az adósság-csökkentési kampányt folytató DT kezében lévő csomag értékét 109 millió dollárra becsülik.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet