BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kamatemelést várnak az elemzők

Az Egyesült Államok jegybankjának szerepét betöltő Federal Reserve - az iraki konfliktus lezárását követő gazdasági fellendülésre reagálva - az év végéig kamatemelésre szánja rá magát - vélekedik a Bloomberg által megkérdezett elemzők többsége.

2003. január 27. hétfő, 12:40

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A 22, Feddel kereskedelmi kapcsolatban álló cég közül 15 szakértője van azon a véleményen, hogy a központi bank megemeli majd a jelenleg 1,25 százalékon álló bankközi overnight kamatlábat.
Vannak ugyanakkor olyanok is, amelyek arra számítanak, hogy a Fed márciusban ismét kamatvágásra szánja rá magát, bár Alan Greenspan meg nem erősített források szerint kijelentette, hogy a gazdaság külön élénkítés nélkül is magához tér.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet