BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tovább gyengül a szlovák korona

2003. január 23. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Pozsonyi tudósítónktól:
A magyar pénzpiacon történtek hatására a szlovák korona szerdán 0,60 koronát gyengült az euróhoz képest, tegnap délelőtt pedig további 0,40 koronát esett, délután azonban ismét erősödni kezdett. A 42,450 korona/eurós nyitószintről kora délutánig 42,900-ra gyengült, a záráskor azonban már 42,430 koronán állt. Szakértők szerint a váratlan erősödés azért következett be, mert ezen az árfolyamon a pénzpiaci szereplők már vonzónak találták a koronát. Marian Jusko, a jegybank elnöke tegnap úgy nyilatkozott a SITA szlovák hírügynökségnek, hogy a bank ismét határozottan fellép, ha a korona a kelleténél jobban megerősödik. A jegybank, mint emlékezetes, a fizetőeszköz gyengítése érdekében tavaly novemberben 1,5 százalékponttal mérsékelte az irányadó kamatot, emellett összesen mintegy 600 millió eurónyi intervenciót hajtott végre. Jusko nyilatkozata arra utal, hogy a jegybanknak megfelel a jelenlegi, 42,800/900 korona körüli árfolyam is, hiszen legutóbb, tavaly nyáron is csak akkor avatkozott be a korona gyengülése ellenében, amikor az árfolyam a 45 korona/eurós szintet ostromolta. A jegybank elnöke szerint a Magyar Nemzeti Bank múlt heti, a forintot gyengítő és a spekulánsokat visszariasztó intézkedései drasztikusak, ám indokoltak voltak.
Sidó Zoltán, az Új Szó munkatársa

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet