A társaság az októbertól decemberig terjedő időszakban 7,5 milliárd dolláros forgalom mellett 174 millió dolláros nettó profitot könyvelhetett el, amivel a tavalyi 1,2 milliárd dolláros veszteség után vélhetőleg elégedettek lesznek a tulajdonosok. Az eredmény elsősorban a világpiaci részesedését 18 százalékról 19 százalékra növelő mobiltelefon üzletág jó teljesítményének volt köszönhető. A 11 százalékkal emelkedő telefon-eladásokon közel 300 millió dollár profitot ért el a társaság, 1997 vége óta ez volt a legnagyobb nyereség. A társaság félvezető üzletága is 15 százalékkal emelkedő eladásokról számolhatott be.
A Motorola vezetése mindezekkel együtt nem feltétlenül optimista, az idei első negyedévet örül, ha veszteség nélkül sikerül átvészelnie, igaz az egész évet tekintve már sokkal jobb eredményre számítanak.
