BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Önmagát is meglepte a Motorola

A saját várakozásainál is jobb eredményt ért el a Motorola a negyedik negyedévben, s hosszas bukdácsolás után immár a második három hónapos periódust zárta nyereségesen. A cég vezetése az első negyedévet tekintve azonban meglehetősen óvatos prognózist közölt.

2003. január 22. szerda, 08:47

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A társaság az októbertól decemberig terjedő időszakban 7,5 milliárd dolláros forgalom mellett 174 millió dolláros nettó profitot könyvelhetett el, amivel a tavalyi 1,2 milliárd dolláros veszteség után vélhetőleg elégedettek lesznek a tulajdonosok. Az eredmény elsősorban a világpiaci részesedését 18 százalékról 19 százalékra növelő mobiltelefon üzletág jó teljesítményének volt köszönhető. A 11 százalékkal emelkedő telefon-eladásokon közel 300 millió dollár profitot ért el a társaság, 1997 vége óta ez volt a legnagyobb nyereség. A társaság félvezető üzletága is 15 százalékkal emelkedő eladásokról számolhatott be.
A Motorola vezetése mindezekkel együtt nem feltétlenül optimista, az idei első negyedévet örül, ha veszteség nélkül sikerül átvészelnie, igaz az egész évet tekintve már sokkal jobb eredményre számítanak.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet