Egy év alatt a munkanélküliségi ráta 17,5 százalékról 18,1-ra emelkedett, vagyis már öt éve egyhuzamban nő az állástalanok tábora. A nagy elbocsátások az építőiparban történtek, a két éve tartó gazdasági lassulás, illetve a magas kamatok következtében 12 százalékkal esett vissza tavaly az ágazatban dolgozók létszáma. A szénbányászatban eközben 5 százalékos leépítés történt, a feldolgozóiparban 6,2, a szállításban és közlekedésben pedig 6,5 százalékos.
