BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Novemberben megugrott az eurózóna külkertöbblete

Az elmúlt év novemberében a várt csökkenéssel ellentétben tovább nőtt az eurózóna külkereskedelmi mérlegének többlete, miközben a 15 tagú EU-ban már kevésbé rózsás a kép.

2003. január 21. kedd, 13:08

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Novemberben az eurózóna kivitele 9,9 milliárd euróval múlta felül a behozatalt, miközben a Reuters által megkérdezett elemzők 8,5 milliárdos többletre számítottak. (Az októberi, 8,7 milliárdos szufficitről szóló adatot 9,4 milliárdra korrigálták.) A növekedés hátterében az import 3 százalékos csökkenése mellett az export 1 százalékos bővülése áll.
A 15 tagú EU-ban az összesített többlet mindössze 800 millió eurót tett ki, a megelőző havi 500 millió után.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet