Novemberben az eurózóna kivitele 9,9 milliárd euróval múlta felül a behozatalt, miközben a Reuters által megkérdezett elemzők 8,5 milliárdos többletre számítottak. (Az októberi, 8,7 milliárdos szufficitről szóló adatot 9,4 milliárdra korrigálták.) A növekedés hátterében az import 3 százalékos csökkenése mellett az export 1 százalékos bővülése áll.
A 15 tagú EU-ban az összesített többlet mindössze 800 millió eurót tett ki, a megelőző havi 500 millió után.
