BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Irak fokozott együttműködést ígér

Az iraki kormány és az ENSZ fegyverzetellenőrei által ma, Bagdadban aláírt közös nyilatkozat értelmében az iraki vezetők fokozott együttműködésre kötelezik magukat az ENSZ-ellenőrökkel - írja az MTI Amir asz-Szaadi iraki elnöki tanácsadóra hivatkozva.

2003. január 20. hétfő, 14:29

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az iraki kormány többek közt vállalta, hogy azokat az iraki tudósokat, akiket a fegyverzetellenőrök meg akarnak hallgatni, biztatni fogja a megbeszélésekre, akár az iraki megbízottak jelenléte nélkül is. Arra is ösztökélni fogja a tudósokat, hogy engedjék be az ENSZ ellenőreit magántulajdonuk területére, ha a világszervezet szakértői ott kívánnak kutatni. Bagdad emellett arra is ígéretet tett, hogy törvényt léptetnek érvénybe "a tiltott anyagokról", azaz a tömegpusztító fegyverekről. Az elnöki tanácsadó szavai szerint Irak számos új dokumentumot adott át az ellenőröknek. Az arab ország kormánya maga is létrehoz egy szakértői csoportot a vegyi töltet hordozására alkalmas üres rakétafejek felkutatására.

A fegyverzetellenőrök vezetője, Hans Blix megerősítette, hogy létrejött az Amir asz-Szaadi által vázolt egyezség az iraki kormánnyal az ENSZ-szakértők munkájának megkönnyítéséről. Blix tízpontos megállapodásról beszélt, kiemelve, hogy az iraki kormány minden helyszínhez hozzáférést ígért, beleértve a magánházakat is.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet