Pozsonyi tudósítónktól:
A cseh társadalombiztosítási igazgatóság befagyasztotta a cseh állami vasúttársaság számláit, mivel a vállalat hónapok óta nem fizeti be az alkalmazottai után járó tb-járulékokat - írta a Mladá Fronta Dnes. A vasutak ilyen jellegű kumulált adóssága elérte a 850 millió cseh koronát. Nem teszünk különbséget aszerint, hogy kis cégről vagy állami nagyvállalatról van szó, minden olyan féllel szemben, amelynek több mint kéthavi elmaradása van, hasonlóképpen járhatunk el - mondta Jíri Hojdekr, a társadalombiztosítási igazgatóság vezetője.
A vasúttársaság szóvivője elismerte a cég tartozását, hozzátéve: a munkaügyi minisztériummal és a társadalombiztosítási igazgatósággal tárgyalva már megegyeztek a törlesztés ütemtervében. A cég az alkalmazottak béréből levont társadalombiztosítást átutalja, csupán a munkáltató által befizetendő összeget nem folyósítja. A lap szerint ördögi körről van szó, ugyanis a vasút azért nem fizeti a tb-t, mert az állam viszont neki tartozik a személyforgalom finanszírozásával.
Sidó Zoltán, az Új Szó munkatársa
