BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rosszul megy az európai médiacégeknek

Rosszul megy mostanában az európai médiavállalkozásoknak, legalábbis mind a Bertelsmann, mind legfőbb konkurense, a ProSiebenSat1 veszteségekről volt kénytelen beszámolni harmadik negyedéves gyorsjelentésében. Mindkét társaság a szűkülő reklámpiacot okolja rossz eredményéért.

2002. november 7. csütörtök, 09:19

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A nemrég vezető- és stratégiaváltáson átesett Bertelsmannt hatalmas adósságterhei is nyomasztják, melynek lefaragása egyik legfonotsabb céljává lépett elő. Többek között az RTL csatornákat és a BMG lemezkiadót is üzemeltető, még mindig leginkább családi irányítás alatt álló Bertelsmann 4,16 milliárd eurós bevétel mellett 384 millió euró nettó veszteséggel zárta a harmadik negyedévet. A társaság az év hátralévő részében - a karácsonyi vásárlások közeledtével - eredményének javulására számít.
Konkurense ugyan tavalyhoz képest javított valamelyest számain, ám az elindított költségcsökkentési program egyelőre nem hozta meg a várt eredményt. A ProSiebenSat1 a harmadik negyedévben 53,6 millió euró veszteséget termelt.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet