BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Cisco-warning mélybe küldheti az IT szektort

Az elemzői várakozásokkal összhangban lévő első negyedéves profitról adott tegnap számot a világ egyik legjelentősebb technológiai társasága, a Cisco Systems. A cég jövőbeli kilátásaira azonban továbbra is rányomja bélyegét a gyengélkedő amerikai gazdaság, a társaság a csökkenő IT költésekre hivatkozva a következő negyedévben sem számít eladásai növekedésére, sőt, akár 4 százalékos csökkenés is bekövetkezhet.

2002. november 7. csütörtök, 08:48

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az október 26-án végződött első pénzügyi negyedévben a rendkívüli tételek nélkül számítva a bázisévnél 9 százalékkal nagyobb, 4,8 milliárd dollár bevételt könyvelhetett el a társaság. Profitja mindeközben megtriplázódott, az elmúlt három hónapban nyeresége elérte az egymilliárd dollárt. Az adatok gyakorlatilag centre pontosan egybevágnak a társaság előzetes várakozásaival, és a Bloomberg által megkérdezett elemzők konszenzusával.
A továbbra sem javuló kilátások következtében azonban a meghosszabított kereskedés során a részvény közel három százalékot veszített értékéből, ami rossz napot jósol mára az indikátornak számító papír jegyzését általában hűen követő technológiai piacnak.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet