BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A szlovák kormányprogram gazdasági prioritásai(KIMARADT!!!)

2002. november 4. hétfő, 16:52

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Pozsonyi tudósítónktól:
A szlovák kormány tegnapi (HÉTFŐ) rendkívüli ülésén elfogadták a kormányprogramot, amelyet ma (KEDD) a parlament is megvitat. Mikulás Dzurinda miniszterelnök szerint a dokumentumban három kulcsszó uralkodik: a korrupció elleni küzdelem, a reform és az uniós előcsatlakozási és egyéb brüsszeli alapok hatékony kihasználása. A második fejezet gazdaságpolitikáról szól, amely a privatizáció további folytatása mellett a vállalkozások támogatására és a versenyképesség növelésére helyezi a hangsúlyt, ezzel is csökkentve a jelentős munkanélküliséget. Ami a makrogazdasági stabilitást illeti, a kabinet a választási időszak végére szeretné teljesíteni az Európai Unió maastrichti feltételrendszerét, ami azt jelenti, hogy a közkiadások éves hiánya a bruttó hazai össztermék (GDP) 3 százaléka alá csökkenne, így az ország 2006-ban beléphetne az európai pénzügyi unióba (EMU). Az adók terén az elkövetkező 4 évben szeretnék bevezetni az egyenlő adók rendszerét, a termékek árába beépített hozzáadottérték-adó (SZLOVÁKIÁBAN így hívják az ÁFÁ-t) két kulcsát pedig 2004-ig összevonnák. Jelenleg az alsó kulcs 10, a felső 23 százalék, ez 2003-tól 14, illetve 20 százalék lesz, s előreláthatólag a két kulcs 16-18
százalék közötti sávban "olvad" össze. További fontos feladatnak számít a három pilléren nyugvó nyugdíjreform rajtja és következetes véghezvitele.
Sidó Zoltán, az Új Szó munkatársa

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet