BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szorosabbra húzza a nadrágszíjjat a Boeing

A légitársaságok szeptember 11-e óta tartó agóniája alaposan rányomta bélyegét a Boeing jövőbeni terveire is. A világ legnagyobb repülőgépgyártója már idén is csak 380 gépet szállít le, szemben a tavalyi 527-el, s a megrendelés állomány tanulsága szerint ez a szám nemcsak jövőre, de 2004-ben is tovább csökken majd.

2002. október 14. hétfő, 09:12

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A társaság a tervek szerint 2003-ban 275-300 gépet dob majd a piacra, ám a Wall Street Journal által megkérdezett elemzők nem lennének meglepve, amennyiben jövőre kevesebb, mint 250 gép futna le a Chicago-i székhelyű társaság futószallagjairól. Amennyiben a légitársaságok helyzete stabilizálódik, a termelés ezen szintje 2004-ben tartható lesz, ám ha további légifuvarozók kénytelenek csődvédelembe menekülni, a Boeing is kénytelen lesz módosítani terveit.

További érzékeny veszteség érte ráadásul ma a céget, a várakozásokkal ellentétben ugyanis az Easyjet - a kevés nyereségesen működő légitársaságok egyike - a Boeing helyett a legnagyobb konkurenssel az Airbussal írt alá 2012-ig szóló 120 gép leszállításáról szóló szerződést.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet