BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Negyedik generációs mobilt tesztel a DoCoMo

Habár még a harmadik generációs mobiltelefónia is csak gyerekcipőben jár, japán legnagyobb szolgáltatója a DoCoMo immár negyedik generációs (4G) készülékeit teszteli. A szerdán végrehajtott kísérletben - melynek során műholdakon keresztül küldték az adatokat - a társaságnak 100 Megabit/másodperces letöltési és 20 Megabit/másodperces feltöltési sebességet sikerült elérni. (Összehasonlításképp: a leggyorsabb ADSL hálózatok 12 Megabites, a harmadik generációs mobilok 2 Megabites sebességre képesek).

2002. október 9. szerda, 11:32

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A japán Posta és Telekommunikációs minisztérium tervei szerint 2005-re befejeződhet a negyedik generációs technológia fejlesztése, s 2010-re már a nagyközönség is használhatja azt. A terv meglehetősen optimistának tűnik annak tükrében, hogy a japánban már bevezetett harmadik generációs hálózatot eddig mindössze 135 ezer emeber vette igénybe, alig tizede a DoCoMo által tervezett 1,38 millió főnek. Európában a helyzet még ennél is rosszabb, a távközlési-boom idején a harmadik generációs koncessziókért euró százmilliárdokat kifizető társaságok az érdeklődés hiánya miatt egyre-másra halasztják el az új technológia bevezetését.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet