A japán Posta és Telekommunikációs minisztérium tervei szerint 2005-re befejeződhet a negyedik generációs technológia fejlesztése, s 2010-re már a nagyközönség is használhatja azt. A terv meglehetősen optimistának tűnik annak tükrében, hogy a japánban már bevezetett harmadik generációs hálózatot eddig mindössze 135 ezer emeber vette igénybe, alig tizede a DoCoMo által tervezett 1,38 millió főnek. Európában a helyzet még ennél is rosszabb, a távközlési-boom idején a harmadik generációs koncessziókért euró százmilliárdokat kifizető társaságok az érdeklődés hiánya miatt egyre-másra halasztják el az új technológia bevezetését.
