BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Adót emel az új német kormány?

2002. szeptember 29. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az egy héttel ezelőtt tartott választásokon minimális győzelmet arató német szociáldemokraták (SPD) választási ígéretükkel ellentétben valószínűleg adót emelnek, hogy betömjék a költségvetési lyukakat. A gazdaság lelassulása és a tervezettnél alacsonyabb adóbevételek miatt ugyanis fennáll a veszélye annak, hogy az ország nem tudja teljesíteni az Európai Unió stabilitási paktumában vállalt kötelezettségét. Ennek értelmében a GDP-arányos hiány nem lépheti túl a 3 százalékot. A kormány jelenleg 2,9 százalékos deficittel számol, független szakértők azonban ennél többre számítanak.

Sigmar Gabriel, Alsó-Szászország tartomány szociáldemokrata miniszterelnöke a Reutersnek úgy nyilatkozott, hogy pártja az 1995-ben eltörölt vagyonadó újbóli bevezetését és az örökösödési adó emelését kezdeményezi a zöldekkel ma kezdődő koalíciós tárgyalásokon.
A zöldek valószínűleg azt fogják javasolni, hogy vessenek ki helyi adót a vállalatok részvényeladásaiból származó tőkenyereségre. A dohányféleségek adójának 5 százalékos emelése valószínűleg szintén terítékre kerül a kormányalakítási tárgyalásokon - jelentette be az egészségügyi minisztérium. Edmund Stoiber, a választásokon alulmaradt CDU/CSU pártszövetség miniszterelnök-jelöltje szerint a kormány az adóemelési tervvel elveszítette minden szavahihetőségét, mert a választások előtt mélyen hallgatott ilyen irányú elképzeléseiről. A Schröder-kormány az árvízkatasztrófa miatt már elhalasztotta a vállalati adók január elsején életbe léptetni tervezett csökkentését és átmenetileg megemelte a társasági adót.
B. P. A.

Bana Péter
Bana Péter
Gordon Tamás
Gordon Tamás

Ez is érdekelhet