BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Brüsszel fenntartja a WTO-panaszt

2002. augusztus 25. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az Európai Unió fenntartja a Világkereskedelmi Szervezet (WTO) előtt tett panaszát az amerikai acélipari termékek importjára kirótt büntetővám miatt, noha Washington tovább csökkentette az érintett áruk listáját, amivel már az EU acélexportjának felét mentesítette a büntetővám alól. Az EU brüsszeli bizottsága szerint az amerikai hatóságok csütörtöki döntésének oka részben az, hogy felismerték: saját iparuknak ártanak a védőintézkedéssel, részben az, hogy meghátráltak a nemzetközi tiltakozás miatt. A bizottság szeptember közepén tesz javaslatot az USA-ba irányuló évi 2 milliárd euró értékű acélexportot ért kár kompenzálását célzó ellenintézkedésekre. Brüsszel kezdettől támadja a WTO-megállapodást sértő protekcionista, egyes esetekben a 30 százalékot is elérő büntetővámot, amellyel Washington elavult hazai acéliparát védi. A több lépcsőben revidiált listáról azokat a termékeket vonták ki, amelyeket a hazai gyártók nem képesek előállítani, illetve amelyekben hiány keletkezett a büntetés miatt.

Gordon Tamás
Gordon Tamás

Ez is érdekelhet