A két cég menedzsmentje máris megállapodott: a Pharmacia befektetői minden egyes részvényükért 1,4 Pfizer részvényt kapnak majd. Mindennek hatására a Pharmacia-papír növelte árfolyamát, a Pfizeré pedig esésnek indult, annak ellenére, hogy a gyógyszergyár részvényenként 33 centes eredményt ért el a második negyedévben, egy centtel magasabbat az elemzők 32 centes várakozásánál.
Idén ez a tranzakció számít a legnagyobb felvásárlási ügyletnek, és valószínűleg további konszolidációhoz vezethet a gyógyszerpiacon, vagyis további fúziók bejelentésére számíthatunk hamarosan. Az egyesített Pfizer-Pharmacia a világpiac 11 százalékát mondhatja majd a magáénak: jelenleg a Pfizer világpiaci részesedése 8 százalék, ami alig valamivel több a második helyezett GlaxoSmithKline 7,3 százalékánál.
