BUX 139914.10 0,21 %
OTP 45880 -0,2 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Felfüggesztették az SAP-t Frankfurtban

A német SAP szoftverház kérésére felfüggesztették részvényeit a frankfurti tőzsdén. A cég a beavatkozás után bejelentette, hogy veszteséges volt a második negyedévben, s a vártnál kisebb lehet árbevétele az idei teljes évben. A cég papírjai a délután folyamán visszatértek a kereskedésbe, hogy közel 20 százalékos értékcsökkenéssel szembesüljenek.

2002. július 11. csütörtök, 18:10

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az SAP a második negyedévben 235 millió euró nettó veszteséget szenvedett el, ezen felül 414 millió euró rendkívüli kiadást volt kénytelen elkönyvelni a kisebbségi tulajdonában lévő gyenge üzleti teljesítményt nyújtó amerikai cégek miatt. Egyedül a Commerce One, amelyben 20 százalékos részesedéssel bír az SAP, 318 millió euróval "rövidítette meg" a társaságot.
A cég licensz-eladásai 23 százalékkal 496 millió euróra mérséklődtek, szemben a piac által kalkulált 553 millióval.
Az SAP eladásai négy százalékkal estek vissza, az 1,778 milliárd eurós forgalom jelentősen elmarad az elemzők által elvárt 1,925 milliárdtól. A legnagyobb európai szoftverház 5-10 százalék árbevételnövekedést vár idén a korábban várt 15 százalék helyett, a cég azonban nem módosította éves profitelvárásait, azaz továbbra is legalább 21 százalékos hasznot vár el.

Kummer Krisztián
Kummer Krisztián

Ez is érdekelhet