BUX 139858.34 0,17 %
OTP 45990 0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nőtt a GDP az eurózónában

Az eurózóna GDP-je 0,3 százalékkal nőtt mind az előző negyedévhez, mind pedig az előző év ugyanezen időszakához képest - jelentette az Eurostat.

2002. július 9. kedd, 13:11

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az előzetes becslések 0,2 százalékos növekedést vártak 2001 utolsó negyedévéhez viszonyítva, míg a tavalyi év első negyedévéhez képest mindössze 0,1 százalékos bővülést prognosztizáltak. Az Európai Bizottság előrejelzése szerint a zóna GDP-je 2002 második negyedévben 0,3-0,6, míg a harmadik negyedévben 0,7-1,0 százalékkal növekedhet. Mindkét előrejelzés egybevág a piaci várakozásokkal.

Kummer Krisztián
Kummer Krisztián

Ez is érdekelhet