BUX 139950.60 0,23 %
OTP 45950 -0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Magán e-mail? Ki van rúgva!

A brit vállalatok mintegy negyede bocsátott már el alkalmazottat az internet nem rendeltetésszerű használata miatt, s az esetek közel felében a dolgozót saját kollégája jelentette fel - olvasható a nua.com-on.

2002. július 9. kedd, 16:45

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A szigetország vállalatainak 72 százalékában okoztak már gondot a dolgozók internetes kilengései. A kirúgások mintegy 69(!) százalékában pornográf oldalak nézegetése, 26 százalékban chat-roomok látogatása, míg 23 százalékban az e-mail rendszer magán célra történő használata volt az indok.
Az esetek 40 százalékában az illetőt saját kollégái jelentették fel a humán-erőforrás menedzsernél. A személyzetisek szerint napi 20 perc magáncélú internet-használat elfogadható, ám a brit dolgozók többsége napi akár 30 percet is ellóg a világhálón - tudtuk meg a WebSense felméréséből.

Kummer Krisztián
Kummer Krisztián

Ez is érdekelhet