A szigetország vállalatainak 72 százalékában okoztak már gondot a dolgozók internetes kilengései. A kirúgások mintegy 69(!) százalékában pornográf oldalak nézegetése, 26 százalékban chat-roomok látogatása, míg 23 százalékban az e-mail rendszer magán célra történő használata volt az indok.
Az esetek 40 százalékában az illetőt saját kollégái jelentették fel a humán-erőforrás menedzsernél. A személyzetisek szerint napi 20 perc magáncélú internet-használat elfogadható, ám a brit dolgozók többsége napi akár 30 percet is ellóg a világhálón - tudtuk meg a WebSense felméréséből.
