BUX 140024.38 0,29 %
OTP 45940 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

USA: csak a fehérek körében nem nőtt a munkanélküliség

A gazdaság újjáéledése egyelőre nem érintette a munkaerőpiacot: a munkanélküliségi ráta az Egyesült Államokban a várakozásoknak megfelelően a májusi 5,8 százalékról 5,9 százalékra nőtt, a nem mezőgazdasági dolgozók száma pedig mindössze 36 000-rel bővült.

2002. július 5. péntek, 15:35

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A gazdasági recesszióból való kilábalást lefékezné az új munkaerő felvétele - ezzel magyarázható, hogy a prognózisnál jóval kevesebbel, 75 000 helyett mindössze 36 000 dolgozóval nőtt az agrárszektoron kívüli munkavállalók száma. A májusi, 41 ezres növekedési adatot jócskán korrigálták, méghozzá lefelé, vagyis az ötödik hónapban mindössze 24 000 új munkahely keletkezett.

A munkanélküliségi ráta az utóbbi nyolc év legmagasabb szintjén áll, az ipari munkások száma huszonharmadik hónapja csökken. Kiskereskedelmi dolgozókból is egyre kevesebb van, ráadásul a nemrég kihirdetett elbocsátások az olyan óriáscégeknél, mint az Electronic Data Systems vagy a WorldCom tovább emelhetik a munkanélküliek arányát.

A munkanélküliség azonban nem egyformán sújtja a különböző etnikumokat: az afroamerikaiak 10,7 százaléka nem rendelkezik munkával a májusi 10,2 százalékkal szemben, a latin-amerikai származásúak körében ez az arány júniusban 7,4, míg májusban mindössze 7 százalék volt. A fehérek körében a munkanélküliek aránya 5,2 százalék maradt a kérdéses periódusban.

Kummer Krisztián
Kummer Krisztián

Ez is érdekelhet