Japán május vége óta többször is beavatkozott a devizapiacon, mivel túlzottan erősnek tartotta annak árfolyamát a dollárral szemben, legutóbb pedig - az ECB-vel és a Fed-del közösen - pénteken interveniált. Ugyanakkor elemzők szerint a további közös akció valószínűsége igen alacsony, hiszen a dollár leértékelődése mind az USA-nak mind az eurózóna tagjainak jól jött rövid távon, így egyelőre semmi okuk lépéseket tenni a jen gyengítésének érdekében. Az amerikai vezetésének nincs ellenére a dollár fokozatos értékvesztése, ez segíthet csillapítani az USA gazdaságával kapcsolatban jelentkező deflációs félelmeket, s javíthatja az amerikai gazdaság exportpozícióit, az eurózóna tagjai ugyanakkor azért örülnek a zöldhasú gyengülésének, mert a megerősödött euró segít az inflációt kordában tartani.
