BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az ECB már nem segít a BoJ-on?

Az Európai Központi Bank (ECB) nem szívesen nyúlna saját jenkészleteihez, hogy eladjon belőle - írja a Reuters. A távol-keleti ország azért akar jen-eladásokkal beavatkozni, s erre az ECB-t és a Federal Reserve-t (Fed) is rábeszélni, mert attól tart, hogy az erősödő jen-árfolyam tönkreteheti az ország ipari exportját. Bár japán pénzügyi tisztviselők szerint történtek lépések a központi bankok között ez irányban, elemzők szerint semmi szükség összevont beavatkozásra - a lépés inkább csak jelzés értékű volt és kissé eltúlozza a probléma komolyságát.

2002. július 1. hétfő, 16:42

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Japán május vége óta többször is beavatkozott a devizapiacon, mivel túlzottan erősnek tartotta annak árfolyamát a dollárral szemben, legutóbb pedig - az ECB-vel és a Fed-del közösen - pénteken interveniált. Ugyanakkor elemzők szerint a további közös akció valószínűsége igen alacsony, hiszen a dollár leértékelődése mind az USA-nak mind az eurózóna tagjainak jól jött rövid távon, így egyelőre semmi okuk lépéseket tenni a jen gyengítésének érdekében. Az amerikai vezetésének nincs ellenére a dollár fokozatos értékvesztése, ez segíthet csillapítani az USA gazdaságával kapcsolatban jelentkező deflációs félelmeket, s javíthatja az amerikai gazdaság exportpozícióit, az eurózóna tagjai ugyanakkor azért örülnek a zöldhasú gyengülésének, mert a megerősödött euró segít az inflációt kordában tartani.

Kummer Krisztián
Kummer Krisztián

Ez is érdekelhet