BUX 138886.16 -0,44 %
OTP 44840 -0,18 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem elég nyitott az EU belső piaca

2002. május 16. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Brüsszeli tudósítónktól:
Az EU brüsszeli bizottságának jelentése szerint mindössze hét tagállam - Nagy-Britannia, Belgium, Franciaország, Görögország, Németország és Írország - teljesítette a tavalyi stockholmi csúcstalálkozón kitűzött célt, amely szerint 1,5 százalék alá kell szorítani az EU-direktívák átvétele és meghonosítása terén fennálló lemaradást. Az úgynevezett belső piaci eredménytábla az áruk szabad áramlásának technikai akadályait vizsgálja és megállapítja, hogy azokban a szektorokban, (például az építőiparban) ahol a termékek kereskedelmében fennakadások vannak, az kihat az egész ágazat gazdasági teljesítményére.
Az EU tavaszi barcelonai csúcstalálkozóján a jelentős lemaradások miatt úgy döntöttek, hogy egy év haladékot adnak ezek ledolgozására. Brüsszel most felszólította a lemaradásban lévő tagállamokat, hogy tegyenek eleget jogi és politikai kötelezettségeiknek. Különösen aggasztónak találja, hogy növekszik a bizottság által indított eljárások száma. Jelenleg 1500 ügyben folyik vizsgálat a direktívák átültetésének, illetve alkalmazásának hiánya miatt. Fritz Bolkenstein, a bizottság belső piaci ügyekért felelős tagja azonban kénytelen volt elismerni, hogy a bizottságnak nincsenek hatékony eszközei a kötelezettségek betartatására. Az EU-direktívák megsértésének listáját Franciaország és Olaszország vezeti.
Gordon Tamás

Gordon Tamás
Gordon Tamás

Ez is érdekelhet