BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem csökkentett kamatot a varsói jegybank

2002. március 27. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A varsói jegybank monetáris politikai tanácsa (RPP) tegnapi ülésén változatlanul hagyta az irányadó kamatokat, amelyeket legutóbb január végén csökkentett 1,5-2 százalékponttal. A döntés megfelelt a piac várakozásainak, de a kormány azonnali és igen heves bírálatát váltotta ki. A kormány szerint a még mindig 6,5 százalékos reálkamat, amely a legmagasabbak közé tartozik egész Európában, rendkívül megdrágítja a hiteleket és mesterségesen magasan tartja a zloty árfolyamát - ez pedig akadályozza, hogy a gazdaság végre megint növekedési pályára állhasson. A bank arra hivatkozik, hogy a restriktív monetáris politikán csak akkor tudnak változtatni, ha a kormány csökkenti a költségvetési kiadásokat s ha már láthatóvá válnak az eddigi, az elmúlt év alatt összesen közel 10 százaléknyi kamatcsökkentés hatásai.

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet