BUX 139869.86 0,18 %
OTP 45900 -0,15 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Román-magyar gazdasági kapcsolatok

Tavaly 760 millió dollár volt a magyar export Romániába, az import viszont csak 362 millió dollár - mondta el Németh Zsolt külügyi államtitkár Debrecenben, a NAPI Gazdaság és az erdélyi Krónika által szervezett román-magyar üzleti konferencián. A forgalom a két ország között évek óta nő, emellett tartós a magyar aktívum. Magyarország az aktívum kezelésére azt szeretné ha a magyar kivitel további emelkedése mellett a behozatal nagyobb ütemben emelkedne. Szó sem lehet viszont adminisztratív kormányzati beavatkozásról.

2002. március 22. péntek, 11:48

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Németh elmondta azt is, hogy eddig már 3500 magyar tőkével működő romániai cég alakult, a teljes működőtőke export 200 millió dollárra tehető. Magyarországon pedig megjelent a Petrom, amely több tízmillió dollár befektetést tervez és már megnyitotta békéscsabai és nagylaki töltőállomását. A magyar kormány minden rendelkezésre álló eszközzel segíteni szeretné a magyar tőkeexportot, mert a most zajló privatizáció egyszerű és olcsó lehetőséget jelent a magyar vállalatok számára.
Az Új kézfogás közalapítvány azt tervezi, hogy a Magyar Vállalkozásfejlesztési Alapítvánnnyal karöltve hitelezne magyar-román mikrovállalkozásokat. Az Új kézfogás már működik, romániai microvállalkozásokhoz ad hitelt.
A konferencián elhangzott, a román fél elfogadta annak a gondolatát, hogy felálljon egy kétoldalú garancia alap, amely 2x10 milliárdos tőkével rendelkezne és a két országban működő kis-és középvállalkozások számára szolgáltatna.

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet