Németh elmondta azt is, hogy eddig már 3500 magyar tőkével működő romániai cég alakult, a teljes működőtőke export 200 millió dollárra tehető. Magyarországon pedig megjelent a Petrom, amely több tízmillió dollár befektetést tervez és már megnyitotta békéscsabai és nagylaki töltőállomását. A magyar kormány minden rendelkezésre álló eszközzel segíteni szeretné a magyar tőkeexportot, mert a most zajló privatizáció egyszerű és olcsó lehetőséget jelent a magyar vállalatok számára.
Az Új kézfogás közalapítvány azt tervezi, hogy a Magyar Vállalkozásfejlesztési Alapítvánnnyal karöltve hitelezne magyar-román mikrovállalkozásokat. Az Új kézfogás már működik, romániai microvállalkozásokhoz ad hitelt.
A konferencián elhangzott, a román fél elfogadta annak a gondolatát, hogy felálljon egy kétoldalú garancia alap, amely 2x10 milliárdos tőkével rendelkezne és a két országban működő kis-és középvállalkozások számára szolgáltatna.
