A gazdaság alacsony növekedésével párhuzamosan viszont két százalékponttal csökkent a munkanélküliség. Románia számára is csak az árfolyampolitika folytatható, amit a közép-európai országok megkezdtek - mondta Nagy Ágnes. Ez folyamatos reál-felértékelődést jelent. Az exportálók ebből származó kárát részpolitikákkal akarják orvosolni.
