BUX 139847.52 0,16 %
OTP 45940 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az Apple száz dollárral megemelte az új iMac alapárát

Az Apple Computer újabb számítógépes innovációval rukkolt elő, amikor az új iMac-gépet árát száz dollárral megemelte. A gyártó arra hivatkozik, hogy a monitor és a memória egyaránt drágult, ezt csupán követi az értékesítési árai emelésével. Reményei szerint ennek ellénére nem csökkennek eladásai.

2002. március 21. csütörtök, 10:30

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Ezentúl drágábban adja legújabb gyártású gépeit az Apple Computer. Az új generációs iMac januárban jelent meg a piacon. Azóta viszont a memória-árak megháromszorozódtak, míg a monitorok árszintje csaknem 25 százalékkal növekedett. A mostani drágulás nyomán az alap-iMac 1299 helyett 1399 dollárt kóstál, míg a közepesen felszerelt csomag 1599 dollárról 1899 dollárra drágul. Az iMac alapvetően kelendő, sőt néhány alkatrész esetében a kereskedőknek 5-20 hétig kell várniuk a szállításra.
Az alkatrész-drágulás tagadhatatlan. Az LCD-kijelzők ára 2001. augusztusa óta szintén drámaian megnőtt, míg a memória tavaly november óta drágul, bár az utóbbi hetekben lassuló ütemben.
A cég reményei szerint az áremelés nem veti vissza az értékesítést, holott a hasonló konfiguráció a Gatewaynál csaknem 300 dollárral, a Dellnél pedig 50 dollárral kevesebbe kerül. Az Apple a közelmúltban több újdonsággal állt elő. Közülük a legfontosabb az iPod, amely a korábbinál kétszer annyi zenét képes lejátszani. Már ez a szerkezet is jóval drágább a hasonló termékeknél, ám az iparági szakértők szerint ennek ellenére eladható, elsősorban kinézete, valamint programjai felhasználóbarát volta miatt.

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet