A jelenleg egyaránt veszteséges két japán elektronikai cég, a Toshiba és a Fujitsu tárgyalásokat kezdett egy esetleges együttműködésről a félvezetőgyártás területén. A Fujitsu új stratégiája szerint e szegmensre építve szeretne eredményessé válni. A tervezett együttműködés alapvetően az új generációs mikrocsip kifejlesztését segítené. A tárgyalások várhatóan májusban zárulnak. A Hitachi a közeljövőben már a világ harmadik legnagyobb csipgyártójává szeretne válni.
