BUX 137704.05 -1,28 %
OTP 44220 -1,56 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

OPEC: további olajáremelkedés kell a termelésnöveléshez

További 23 százalékkal kell emelkedjen az olaj ára ahhoz, hogy az OPEC a kitermelés növelése mellett döntsön. A csopot elnöke a nigériai Rilwanu Lukman az OPEC bécsi értekezlete után elmondta, amennyiben az olaj ára eléri a 28 dolláros szintet szó lehet a jelenlegi termelés-visszafogási rendszer enyhítéséről. "Az olaj ára az OPEC által meghatározott 22-28 dolláros sávon belül van, miért kellene hát növeljük a kitermelést" - tette föl magabiztosan a kérdést a nigériai illetékes.

2002. március 15. péntek, 14:08

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Nemzetközi Energia Ügynökség várakozásai szerint a világ olajkereslete 420 ezer hordóval emelkedik idén, ami a kevesebb mint fele a 90-es évek növekedésének, miközben a szervezeten kívüli olajtermelők, mint például Oroszország a keresletnövekedés kétszeresével növeli kitermelését. Az olajminiszterek legközelebb júniusban ülnek össze, akkor majd megvizsgálják, hogy valóban indokolt-e a termelésnövelés.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet