BUX 137814.93 -1,2 %
OTP 44240 -1,51 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Külföldre tart a HTO

Tegnap óta új elnök-vezérigazgatója van a görög Hellenic Telecommunications Organization SA-nak. Lefteris Antonakopoulos a külföldi terjeszkedést tűzte zászlajára, véleménye szerint ugyanis csak ezzel tartható fenn a legnagyobb görög társaság növekedése.

2002. március 14. csütörtök, 13:08

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az elnök szerint a távközlési piac tavalyi megnyitása után Hellenic (más néven OTE) egyre nagyobb konkurenciával kell szembe nézzen otthon, így csak a külföldi, ezen belül is főleg a külföldi mobilpiaci terjeszkedés hozhat bővülést. A mobil szegmens mindazonáltal csak a z alapja lesz a terjeszkedésnek, nem zárta ki a nyomulást egyéb területeken sem. Elődje, Nikos Manasis óvta a céget a túlzott eladósodástól, s míg 2000-ben az európai telekom-cégek nem győztek eladósodni, hogy finanszírozzák terjeszkedésüket, az OTE visszafogta beruházásait. Manasist nem érdekelték a Balkán vezetékes szolgáltatói - így lehetett a Matávé a macedón MakTel - mondván egyik célpont sem hoz elég nyereséget (A MakTel a Matáv csoport egyik legnyereségesebb tagja). Az új vezér stratégiája szerint meg akarja tartani az OTE vezető szerepét otthon és megerősíteni domináns pozícióját a dél-kelet európai térségben.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet