BUX 139884.70 0,19 %
OTP 45980 0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újra megnyitották a Mont Blanc alagutat

2002. március 10. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Szombaton, három évvel a benne pusztító, 39 ember halálát okozó tűz után újra megnyílt a Franciaországot és Olaszországot összekötő Mont Blanc alagút. A 11,6 kilométer hosszú létesítményt több mint 300 millió dolláros költséggel Európa legbiztonságosabb menekülő-, szellőző- és megfigyelőrendszerével látták el. Az alagutat egyelőre csak személygépkocsik használhatják, a teherforgalom várhatólag péntektől indulhat meg. Jean-Claude Gayssot francia közlekedési miniszter közölte, hogy a korábbi napi 2600 helyett csak 1600 teherautó áthaladását akarják engedélyezni, veszélyes anyagot szállító járművét pedig egyáltalán nem. Az alagút bezárása, amelyen becslések szerint az olasz közúti áruszállítás mintegy harmada haladt át, 2,6 milliárd euró kárt okozott az olasz gazdaságnak - közölte a római iparügyi minisztérium.

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet