Miguel Arias Canete, az EU soros elnöki tisztét betöltő Spanyolország mezőgazdasági minisztere szerint az EU bővítése az élelmiszer-biztonság romlásával járhat, ezért a tagjelölt országok többségében javítani kell a felügyeletet és erősíteni kell a keleti határok ellenőrzését. Canete a Reutersnak nyilatkozva megerősítette, hogy az élelmiszer-biztonság terén a csatlakozóknak a belépésig meg kell teremteniük a szükséges infrastruktúrát és az EU-normák szerinti szabályozó rendszert.
