Szlovákiában a decemberi 18,63-ról januárban 19,69 százalékra emelkedett a munkanélküliség, több mint 532 ezer ember keresett állást. A ráta növekedését a pozsonyi munkaügyi hivatal a 2000-ben indított közmunkaprogram kifutásával és szezonális tényezőkkel magyarázza. A hivatal várakozásai szerint az elkövetkező hónapokban csökkenni fog az állástalanok aránya. A kormány a munkanélküli-ellátást élvezők közül 20-25 százalékra becsüli az illegálisan munkát vállalók arányát.
