BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tovább emelkedett a szlovák munkanélküliség

2002. február 20. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Szlovákiában a decemberi 18,63-ról januárban 19,69 százalékra emelkedett a munkanélküliség, több mint 532 ezer ember keresett állást. A ráta növekedését a pozsonyi munkaügyi hivatal a 2000-ben indított közmunkaprogram kifutásával és szezonális tényezőkkel magyarázza. A hivatal várakozásai szerint az elkövetkező hónapokban csökkenni fog az állástalanok aránya. A kormány a munkanélküli-ellátást élvezők közül 20-25 százalékra becsüli az illegálisan munkát vállalók arányát.

Sebő Gábor
Sebő Gábor

Ez is érdekelhet