A román kormány márciusban indítja az első pályázatot a harmadik generációs (3G) mobilkoncessziók értékesítésére - jelentette be Dan Nica távközlési miniszter. A tervek szerint négy koncessziót adnak ki. Az ajánlatok elbírálása során a vételárat és a tervezett beruházás nagyságát egyaránt figyelembe veszik - erősítette meg Nica. Hozzátette: a tárca által kitűzendő értékesítési irányárakat a hasonló ügyletekben Közép- és Kelet-Európában eddig ténylegesen megvalósult árakhoz fogják igazítani.
