BUX 137909.77 -1,14 %
OTP 44390 -1,18 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az E.ON-é lesz-e a Ruhrgas többségi tulajdona?

A versenyhatóság döntésének felülbírálatát várja a német kormánytól a Ruhrgas többségi tulajdonára áhitozó E.ON AG. A német energetikai nagyvállalat szerint a kormánynak tevőlegesen is hozzá kell járulnia egy nemzetközi szinten is versenyképes, német gázipari vállalat létrehozásához, és ennek érdekében élnie kell a versenyhatósággal szembeni vétójogával.

2002. február 19. kedd, 09:40

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az E.ON a többi nagytulajdonos kivásárlásával szeretne hozzájutni a Ruhrgas részvényeinek többségéhez. A megközelítőleg 6 milliárd eurós ügylettel kapcsolatban a versenyhatóságnak komoly aggályai merültek fel, és meg is akadályozta a British Petrol 25,5 százalékos részesedésének kivásárlását. A kormányzat a tervek szerint júniusban tárgyal az ügyről.

Kolozsi Pál
Kolozsi Pál

Ez is érdekelhet