BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megugrott a gyémántkereslet

A csiszolt gyémántok nettó kivitele januárban év/év alapon 19,5 százalékkal, 557 millió dollárra nőtt Izraelban - jelentette be a Tel Aviv-i ipari és kereskedelmi minisztérium. A nyersgyémántok bevitele ugyanakkor 23 százalékkal viszaesett, mert a gyenge piaci körülményekre válaszul a De Beers - az iparág egyik vezető cége - visszafogta kitermelését. Az izraeli gyémántok legnagyobb piaca az USA, 68 százalékos részesedéssel, majd Hong Kong következik 12, és Belgium 6 százalékkal.

2002. február 5. kedd, 11:29

Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet