BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az EU liberalizálja az autókereskedelmet

2002. február 5. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A brüsszeli bizottság októbertől hatályon kívül helyezi az autógyárak és a kereskedők azon megállapodásait, melyek gátolják a versenyt. A bizottság szerint ezek megszüntetésével az árak rohamos csökkenése várható. Az új rendszer nagyobb szabadságot ad a kereskedőknek.
Így az autógyárak a jövőben elveszítik ellenőrzésüket egy adott földrajzi egység felett és nem korlátozhatják a járművüket forgalmazó cégek számát. Bár arra a jövőben is módjuk lesz, hogy kizárólagos szerződést kössenek a márkakereskedőkkel, ez azonban nem irányulhat a verseny korlátozására.
Az EU-autógyárak vereségként könyvelik el az új piaci szabályozást, amelynek egyértelmű nyertese a fogyasztó. Ezentúl semmilyen hátrány nem érheti, ha új autóját például külföldről hozza be, mert ott az árak kedvezőbbek. A gyártók azt sem tilthatják meg, hogy a kereskedő külföldön reklámozzon a határrégió fogyasztóira számítva és az interneten is lehet árusítani.
Októbertől szabad kezet kap az ügyfél abban is, hogy melyik szerviznél javíttatja kocsiját és az autójavító is maga dönt az általa felhasznált alkatrészek beszerzéséről.
F. G. T.

Gordon Tamás
Gordon Tamás

Ez is érdekelhet