BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ismét kamatot csökkentett a cseh jegybank

2002. január 31. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A cseh jegybank (CNB) monetáris politikai tanácsa tegnap az irányadó kéthetes repokamatot mai hatállyal az eddigi 4,5 százalékról 4,25 százalékra, a diszkontkamatot 3,5 százalékról 3,25 százalékra, a lombardkamatot pedig 5,5 százalékról 5,25 százalékra csökkentette. A korona árfolyamának gyengítésére meghozott január 22-i, ugyancsak 25 bázispontos kamatcsökkentést követő mostani lépés az üzleti körökben általános meglepetést keltett.
A jegybank ezzel egyidejűleg közzétette negyedéves makrogazdasági előrejelzését. A CBN az éves infláció ez év decemberi mértékére vonatkozó előrejelzését az eddigi 3,3-4,7 százalékról 2,5-3,8 százalékra, a bruttó hazai termék (GDP) 2002. évi növekedésére vonatkozó becslését pedig 3,4-4,4 százalékról 2,4-3,4 százalékra módosította. A legújabb becslések szerint Csehország tavalyi GDP-növekedése a 3,1-4,1 százalékos előirányzaton belül maradva, 3,4 százalék volt. A jegybank 2003 júniusára 2,3-3,6 százalék közötti éves inflációt prognosztizált.
(NAPI

Sebő Gábor
Sebő Gábor

Ez is érdekelhet