BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jól megy a Sony-nak

A Sony Corp. a decemberben zárt negyedévet rekordszintű, 158,6 milliárd jenes üzemi nyereséggel zárta; ez 9,6 százalékkal múlja felül az egy évvel korábbi időszak eredményét. A Reuters által megkérdezett elemzők ennél jóval alacsonyabb, 120 milliárd jen körüli üzemi nyereségre számítottak. A 2,29 ezer milliárd jen árbevétel mellett a csoport adózott eredménye 14,4 százalékkal, 64,0 milliárd jenre (475,1 millió dollárra) csökkent.

2002. január 25. péntek, 09:20

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az üzleti év harmadik negyedének vártnál jobb üzemi eredményének hatására a cégvezetés 120 milliárdról 130 milliárd jenre módosította a március végén záródó évre előirányzott üzemi eredményt. A japán elektronikai csoporton belül a játék-üzletág különösen jól teljesített: a negyedéves mérlegben a megelőző negyedévi 13,9 milliárdos veszteséggel szemben 66,4 milliárd jen nyereség mutatkozott. A PlayStation 2 játékkonzol például a megelőző másfél év veszteségei után végre pozitívan járult hozzá az eredményekhez.

Sebő Gábor
Sebő Gábor

Ez is érdekelhet