BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az Ericsson veszteséggel zárta az elmúlt évet

A svéd Ericsson AB a negyedik negyedévet 5,1 milliárd korona (484.3 millió dollár) veszteséggel zárta. A latin-amerikai piaci kockázatok miatt ebbe beépített 1,7 milliárd korona tartalékot leszámítva ez egymilliárd koronával kevesebb, mint a tőzsdei elemzők által prognosztizált 4,4 milliárdos veszteség.

2002. január 25. péntek, 09:26

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A távközlési mobilhálózatok piacának vezető szereplőjeként és a harmadik legnagyobb mobilkészülék-gyártóként ismert Ericsson a megelőző negyedévben 5,8 milliárd korona adózatlan veszteséget realizált. A globális gazdasági lefékeződés hatására a 2001. évet a cég 21,1 milliárd korona adózatlan veszteséggel és 5 százalékkal csökkenő árbevétellel zárta. A cégvezetés abban bízik, hogy a tavaly beindított vállalati szerkezet-átalakítás és a gazdasági környezet ez évre várt fokozatos javulása az üzemi eredmény 5 százalékos növekedését fogja eredményezni.

Sebő Gábor
Sebő Gábor

Ez is érdekelhet