BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Két deficites év vár az amerikai költségvetésre(KIMARADT!!!)

2002. január 24. csütörtök, 17:26

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az amerikai kongresszus költségvetési hivatala (CBO) szerint az 1997 utáni évek gyakorlatával szemben két évig deficites költségvetés várható, amely közel 2 ezer milliárd dollárral visszaveti a következő évtizedre előirányzott kumulált többletet. Dan Crippen CBO-igazgató a szenátus költségvetési bizottsága előtt kijelentette, hogy a szeptember 30-án záruló pénzügyi évben 21 milliárd dollárnyi hiány várható, szemben a tavaly augusztusban prognosztizált 172 milliárdos többlettel. A CBO a rákövetkező évre már csak 14 milliárd dolláros hiányt vár, amelyt 2004-ben már 54 milliárd dollárnyi költségvetési többlet követhet. A 2001-ig tartó időszak kumulált költségvetési többlete az augusztusban valószínűsített 3,4 ezer milliárd dollárral szemben csak 1,6 ezer milliárd dollár körül várható. Kent Conrad, a bizottság demokrata párti elnöke szerint a Bush-kormány igen súlyos hibát vétett az adók túlzott mértékű csökkentésével, így a források pótlására, illetve a kormányzat egyéb kiadásainak fedezésére a társadalombiztosítási és egyészségügyi alapok terhére közel 1,1 ezer milliárd dollárt kell majd átcsoportosítani. A költségvetési politika a novemberi kongresszusi választásokhoz közeledve várhatóan mind hangsúlyosabb szerepet kap a két nagy párt közötti vitában - mutatnak rá az elemzők.

Sebő Gábor
Sebő Gábor

Ez is érdekelhet