BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nehéz évet, de jelentős növekedést vár az SAP (2.)

Európa legnagyobb szoftvercége, a német SAP ugyan kemény évet vár, de árbevételének 15 százalékos növekedésére számít és az üzemi fedezet 20-ról legalább 21 százalékra való növekedésére. Az előrejelzés hangvétele mindenesetre meglepő azok után, hogy amerikai riválisai - például az Oracle és a PeopleSoft - igen óvatosan nyilatkoztak kilátásaikat illetően. Az SAP részvényeinek árfolyama tavaly szeptember óta 73 százalékot ment fel.

2002. január 23. szerda, 08:47

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A negyedik negyedévben az árbevétel év/év alapon 7 százalékkal, 2,32 milliárd euróra nőtt, Észak-Amerikában pedig 13 százalékkal. A szépséghiba, hogy a liszenszbevételek 2 százalékkal, 1,02 milliárd euróra csökkentek, de ez is megfelelt a várakozásnak. Az egyszeri tételek nélküli üzemi eredmény 8 százalékkal, 613 millió euróra esett vissza. A nettó nyereség alig változott: tavalyelőtti azonos időszakra kimutatott 375 millió után 379 millió euró volt, ami 1,19 eurót követően 1,21 euró részvényenkénti nyereségnek felelt meg. A teljes évben az árbevétel 17 százalékkal, 7,34 milliárd euróra ugrott.

Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet