Erre a gazdaság élénkítése végett volna szükség, mivel a norvég GDP csupán 1,7 százalékkal bővült a múlt esztendőben, holott 1995 és 2000 között az átlagos éves növekedés 3,2 százalékra rúgott. Elsősorban az exportőrök helyzetét javítaná egy ilyen mértékű csökkentés.
