Az év első napjaiban bevezetett termelés-visszafogás megfelelő körülményeket teremtett az olajár növekedéséhez - állapítja meg a Nemzetközi Energiaügynökség (IEA) legújabb prognózisa. A nem OPEC-tagok termelése az első félévben várhatóan napi 330 ezer hordóval csökken, holott a termelők összesen 460 ezres mérséklést vállaltak. Az energiaügynökség változatlanul hagyta decemberi becslését, eszerint a világkereslet 2002-ben napi 500 ezer hordóval 76,5 millió hordóra nő.
2002. január 18. péntek, 12:28
