BUX 137847.44 -1,18 %
OTP 44230 -1,54 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Emelkedéssel indult idén a New-York-i tőzsde

A New York-i tőzsde erősödéssel indította a 2002. évet: főként a számítástechnikai és félvezető-gyártó cégek részvényei iránt növekvő kereslet következtében a Dow Jones ipari átlagindex a szerdai zárásig 52,04 ponttal ( 0,52 százalékkal ) 10073,61 pontra, a Nasdaq 28,60 ponttal (1,48 százalékkal) 1979,23 pontra, a Standard&Poor's 500-as tőzsdeindexe pedig 6,53 ponttal (0,57 százalékkal) 1154,62 pontra ment fel. Az üzletmenetre többek között az amerikai ipar decemberi teljesítményéről frissen közzétett, a vártnál kedvezőbb adatokat tartalmazó jelentés, valamint a chip-gyártók áremelési tendenciája is hatást gyakorolt.

2002. január 3. csütörtök, 08:42

Sebő Gábor
Sebő Gábor

Ez is érdekelhet