A júliusi 9,4 százalékról októberben 9,2 százalékra mérséklődött a munkanélküliségi ráta Olaszországban a szezonális tényezők figyelembevételével - derül ki a római statisztikai hivatal (Istat) negyedévente elkészített jelentéséből. Ilyen alacsony arányt utoljára több mint nyolc évvel ezelőtt mutattak ki, míg a szezonális hatások figyelembevétele nélkül számított 9,5 százalék kilenc éve a legkisebb. Észak-Olaszországban a ráta 3,8 százalékos, Dél-Olaszországban viszont közel 19 százalékos. A július-októberi időszakban az előző negyedévhez képest 0,3 százalékponttal, 21,627 millió főre emelkedett a foglalkoztatottak száma. Éves összehasonlításban 1,2 százalékos a javulás. A legtöbb munkahely - 74 ezer - a szolgáltató szektorban keletkezett.
