Nőtt az USA-ban
a munkanélküliség
Az USA-ban márciusban 4,3 százalékra emelkedett a munkanélküliségi ráta a februári 4,2 százalékról, és az agrárszektort nem számítva 86 ezer munkahely szűnt meg a februári 140 ezres bővülés után - közölte a munkaügyi minisztérium. Ezzel a munkanélküliek aránya húsz hónapja nem látott magasságba emelkedett. A munkahelyek tekintetében ilyen mértékű visszaesésre 1991 novembere óta nem volt példa, akkor 94 ezer munkahely szűnt meg. A Wall Street elemzői márciusban 58-60 ezer munkahely keletkezésére számítottak. A foglalkoztatási helyzet drasztikus romlása a szolgáltatások és az építőipar kivételével a gazdaság összes szektorát érintette, az átlagos órabér ennek ellenére 0,4 százalékkal, éves szinten pedig 4,3 százalékkal, 14,17 dollárra emelkedett. Az adatok a Dow Jones kommentárja szerint erősítik azt a várakozást, hogy a Fed még a nyíltpiaci bizottság május 15-én esedékes ülése előtt csökkenti a jelenleg 5 százalékos irányadó egynapos kamatot.